Zamknij

Danuta Łysień zaginęła w Niemczech. Policja wyznacza nagrodę [FOTO]

Redakcja
24.05.2018 16:25
Polizei
fot. Shutterstock.com

Danuta Łysień zaginęła w czerwcu ubiegłego roku w Oldenburgu. Niemiecka policja zwróciła się do polskich funkcjonariuszy o pomoc w odnalezieniu Polki pochodzącej z Bielska-Białej. Śledczy z Niemiec wyznaczyli nagrodę 5000 euro za informacje pomocne w znalezieniu naszej rodaczki. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Danuta Łysień zaginęła 24 czerwca 2017 roku w mieście Oldenburg. Na nagraniu z nocy 27 czerwca 2017 r. widać na parkingu budynku sądu w Żninie obu przypuszczalnych sprawców w ciemnym samochodzie, na krótko przed pobraniem pieniędzy o godzinie 00.10 w BGŻ Paribas Bank w Żninie. Analiza nagrania wideo wykazała, że używany przez sprawców pojazd to Ford Focus Turnier, rok produkcji 2011-2014 koloru ciemnego.

Zaginiona Danuta Łysień 

Na wideo widać również, że na parkingu kierowca ubrał się w czarny płaszcz i założył maseczkę na usta, po czym poszedł w kierunku oddalonej o około 160 metrów filii banku, gdzie pobrał pieniądze z pomocą karty należącej do Danuty Łysień.

Wiek obu mężczyzn szacuje się na około 30-40 lat. Pasażer był wyższy i szczuplejszy od kierowcy, ubrany w ciemne spodnie i ciemną kurtkę. Miał ciemne włosy, podgolone krócej po bokach. 

Ustalono, że na 1,5 godziny przed pobraniem pieniędzy w Żninie sprawcy wypłacili pieniądze w położonej 85 km na południe Środzie. Samochód Danuty Łysień, Daimler-Benz E220, został odstawiony bez tablic rejestracyjnych na parkingu na Richard-Dunkel-Straße w Bremen.

35-493291
fot. Zaginiona Danuta Łysień

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogą mieć informacje, pod numerem telefonu 0441/790-4115. Szczegółowe informacje prasowe Inspektoratu Policji Oldenburg-Miasto/Ammerland oraz Dyrektoriatu Policji w Oldenburgu można znaleźć TUTAJ.

RadioZET.pl/DG