Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Anakonda sieje postrach w jeziorze. Zamknięto kąpielisko [FOTO]

28.08.2018 08:49
xxx wiadomosci

Dwuipółmetrowej długości wąż dusiciel sieje postrach w jeziorze niedaleko Düsseldorfu w zachodnich Niemczech. Ktoś wpuścił do wody brazylijską Anakondę. To niejadowity wąż, ale mogący być niebezpieczny także dla ludzi. Lokalne władze ogłosiły zakaz zbliżania się do jeziora.

Anakonda fot. Twitter screen

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na podstawie fotografii zrobionych przez jednego z wędkarzy wąż został zidentyfikowany przez zoologów jako Żółta Anakonda, wąż dusiciel pochodzący z dorzecza Amazonki. Na szczęście jest to młody osobnik. Dorosłe okazy mogą mieć nawet do dziewięciu metrów długości.

Władze miasteczka Meerbusch, w którym położone jest jezioro Latumer, powołały specjalny sztab kryzysowy. Podjęto natychmiastową decyzję o zamknięciu kąpieliska. Okolicę jeziora patrolują policjanci, a eksperci z ZOO w Düsseldorfie zastanawiają się, jak ująć gada.

Wąż może udusić małe zwierzęta, takie jak koty lub króliki. 

Pyton w Warszawie 

Na początku lipca koło miejscowości Gassy znaleziono prawie sześciometrowej długości świeżą wylinkę (zrzuconą skórę) pytona tygrysiego. Od tego czasu poszukiwano zwierzęcia. W akcję zaangażowali się policjanci, strażacy, wolontariusze oraz... Krzysztof RutkowskiNa piasku nad wodą odnaleziono ślady węża.

Policja wciąż czeka na wyniki badań znalezionych odchodów. Ma to ostatecznie potwierdzić, czy wąż rzeczywiście był nad Wisłą.

RadioZET.pl/DG 

Oceń