Zamknij

Niewybuch z czasów II wojny światowej w okolicy dworca w Berlinie. Zarządzono ewakuację

Redakcja
18.04.2018 13:30
Berlin
fot. Wikimedia.Commons

W Berlinie z powodu znalezienia 500-kilogramowej bomby z II wojny światowej w środę w pobliżu głównego dworca kolejowego ewakuowano obszar o promieniu 800 metrów. Według policji niewybuch nie stanowi „bezpośredniego zagrożenia”.

Ze względów bezpieczeństwa od godziny 9 wszystkie budynki w odległości 800 m (od miejsca znalezienia niewybuchu) muszą zostać ewakuowane — podała niemiecka policja na Twitterze.

Na obszarze tym znajduje się m.in. budynek ministerstwa gospodarki. Bombę lotniczą znaleziono podczas prac remontowanych na północ od Berl in Hauptbahnhof, głównego dworca kolejowego w niemieckiej stolicy.

Niewybuch zakłócił transport w centrum miasta. Problemy komunikacyjne prawdopodobnie dotkną również połączenia na lotnisku Tegel — ostrzega dziennik „Tagesspiegel”.

Zobacz także

Ponad 70 lat po zakończeniu II wojny światowej znajdowanie w Niemczech niewybuchów z tego okresu nie jest niczym niezwykłym — odnotowuje „Deutsche Welle”. Jak wskazuje, tysiące bomb nadal zakopanych jest pod niemieckimi miastami, a ich odnalezienie powoduje tymczasowe ewakuacje.

RadioZET.pl/PAP/MP