Zamknij

Uniknął mandatu dzięki...gołębiowi. Lecący ptak zasłonił jego twarz

Redakcja
29.05.2019 17:17
Niemcy
fot. Facebook/Polizei NRW Viersen

O dużym farcie może mówić niemiecki kierowca, który uniknął zapłacenia mandatu za wykroczenie drogowe. Wszystko dlatego, że w momencie, gdy fotoradar robił zdjęcie samochodu, twarz mężczyzny zasłonił...gołąb, który przeleciał przed szybą auta. 

Ta niesamowita historia wydarzyła się w Viersen w landzie Nadrenia Północna-Westfalia. Mężczyzna kierujący swoim samochodem przekroczył prędkość o 24 km/h - jechał 54 km/h, podczas gdy obowiązywało ograniczenie do 30.

Zobacz także

Wiadomo, że za to wykroczenie groził mu mandat do 105 euro. Zainstalowany w okolicy fotoradar utrwalił na zdjęciu pojazd oraz jego numery rejestracyjnej. Niestety, jednej danej zabrakło. Nadlatujący gołąb zasłonił bowiem twarz kierowcy. A niemieckie prawo wyraźnie mówi, że rejestracja twarzy sprawcy jest konieczna do pociągnięcia go do odpowiedzialności.

Policja w Viersen opisała całe zdarzenie na swoim profilu na Facebooku, dołączając do tego screena z nagrania monitoringu miejskiego. Widać na nim właśnie ten moment - ptaka na przedniej szybie zasłaniającego skrzydłami tego, który auto prowadzi.

Zobacz także

Służby sugerują, że incydent był...interwencją Ducha Świętego, który uchronił niesfornego obywatela przez odpowiedzialnością karną. Wyraziły przy tym nadzieję, że kierowca zrozumiał "znak z góry" i że od teraz będzie już zawsze przestrzegał przepisów drogowych. 

RadioZET.pl/Gazeta.pl/Facebook/MP