Zamknij

Kolejna strzelanina w Niemczech. Policja nie podaje szczegółów

09.10.2019 14:43
Strzelanina w Niemczech
fot. Shutterstock

Po ostrzelaniu synagogi w mieście Halle w niemieckim kraju związkowym Saksonia-Anhalt, gdzie zginęły dwie osoby, oddano strzały również w oddalonym o 15 kilometrów Landsbergu – poinformowała policja.

Rzeczniczka policji w Halle nie była jednak w stanie udzielić żadnych innych informacji na temat kolejnego zdarzenia. 

Nieznani sprawcy ostrzelali w środę z karabinów maszynowych ludzi przed synagogą w Halle. Co najmniej dwie osoby zginęły, a kilka zostało rannych – przekazała na Twitterze miejscowa policja. Oprócz tego na teren cmentarza żydowskiego został wrzucony granat.

Dwie strzelaniny w Niemczech

Naoczni świadkowie informują, że napastnicy byli ubrani w mundury taktyczne oraz uzbrojeni w broń długą i krótką. Próbowali uciekać samochodem w kierunku Lipska. Jeden z nich został ujęty. Do ataku doszło w czasie jednego z najważniejszych żydowskich świąt religijnych – Jom Kipur.

Zobacz także

Dworzec kolejowy w Halle został zamknięty – informuje Deutsche Bahn. Policja apeluje do ludzi o pozostawanie w domach bądź szukanie bezpiecznego schronienia i trzymanie się z daleka od okien i drzwi.
Policja w Dreźnie – stolicy Saksonii poinformowała, że wzmocniła ochronę synagogi i cmentarza żydowskiego. Pilnują ich funkcjonariusze uzbrojeni w karabiny maszynowe.

RadioZET.pl/PAP/Twitter