Zamknij

Próbował otruć kolegę z pracy. Może mieć zwiazek z 21 zgonami

Redakcja
28.06.2018 12:21
Niemcy. Pracownik oskarżony o zatrucie kolegów
fot. 90051/Pixabay

56-letni mieszkaniec zachodnich Niemiec został zatrzymany pod zarzutem próby otrucia ołowiem kolegi z pracy. Śledczy sprawdzają, czy mężczyzna może mieć związek z 21 przypadkami śmierci z tej samej firmy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje Deutche Welle, domniemany sprawca został zatrzymany w mieście Schloss Holte-Stukenbrock w landzie Nadrenia Północna-Westfalia. 56-latek został aresztowany w maju, po tym jak został przyłapany na próbie otrucia kolegi z pracy w firmie ARI Armaturen produkującej okucia metalowe.

Zobacz także

Niedoszła ofiara zauważyła na swoim posiłku nieznany proszek. Po zgłoszeniu sprawy do przełożonych i sprawdzeniu nagrań z monitoringu okazało się, że 56-letni sprawca wykorzystał moment nieuwagi kolegi z pracy i dosypał mu do jedzenia nieznaną substancję. Badania wykazały, że był to oktan ołowiu - niezwykle toksyczna trucizna, która może spowodować poważne uszkodzenia narządów wewnętrznych.

Zobacz także

Sprawdzają, czy nie otruł 21 osób

Policja przeszukała dom 56-latka i znalazła w nim kolejne trucizny między innymi rtęć, ołów i kadm. W środę 27 czerwca miejscowe władze ogłosiły, że rozszerzone zostaje śledztwo w sprawie otruć.

Prokuratorzy zamierzają zbadać czy 56-latek ma związek z 21 przypadkami śmierci pracowników firmy od 2000 roku. Wielu z nich zmarła na raka oraz zawał serca, co jak podkreślają niemieckie media, mogło być spowodowane przez zatrucie metalami ciężkimi.

Zobacz także

Podejrzany o serię zatruć pracuje w firmie ARI Armaturen od 38 lat. Jego przełożeni określili go jako "niepozorny". Mężczyzna odmówił składania wyjaśnień.

RadioZET.pl/Deutche Welle/PTD