Zamknij

Nożownik zaatakował w pociągu. Ranni pasażerowie, trasę tymczasowo zamknięto

06.11.2021 13:08

Nożownik zaatakował w pociągu ICE jadącym z Ratyzbony do Norymbergi na południu Niemiec. Jedna osoba została zatrzymana - potwierdził portalowi RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND) rzecznik policji. Trasa została tymczasowo zamknięta.

policja
fot. Shutterstock.com (zdjęcie ilustracyjne)

Do ataku nożownika doszło w sobotę rano w pociągu ICE z Ratyzbony do Norymbergi. Kilku pasażerów zostało rannych - poinformował RND rzecznik policji z komendy głównej w Górnym Palatynacie. Z kolei "Bild" podaje, że jest trzech poszkodowanych, w tym dwóch w ciężkim stanie.

Niemcy. Atak nożownika w pociągu z Ratyzbony do Norymbergi

Policja początkowo nie chciała poinformować, czy pasażerów w pociągu zaatakował jeden, czy kilku sprawców. Jednak rzecznik potwierdził portalowi, że zatrzymano jedną osobę. Motywy sprawcy nie są znane.

Jak informuje niemiecka kolej Deutsche Bahn, trasa między Norymbergą a Regensburgiem jest tymczasowo zamknięta. Pociągi dalekobieżne czekają na stacjach lub są kierowane na trasy zastępcze.

Według dziennika "Bild" napastnikiem jest 27-letni Syryjczyk. Mężczyzna miał mieć problemy psychiczne.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/"Bild"