Zamknij

Mając COVID-19 szła do pracy z seniorami. Pielęgniarka miała fałszywy certyfikat szczepień

PAP
18.12.2021 19:01

Niemiecka prokuratura w Hildesheim (Dolna Saksonia) prowadzi śledztwo w sprawie pielęgniarki z tamtejszego domu opieki, która miała sfałszowany certyfikat szczepień i przychodziła do pracy pomimo infekcji COVID-19. Od początku epidemii w ośrodku zmarło trzech podopiecznych.

Pielęgniarka z fałszywym certyfikatem. Przychodziła z COVID-19 do pracy
fot. Wojtek Laski/East News, zdj. ilustracyjne

Jak informuje w sobotę "Die Welt", 44-letnia pielęgniarka geriatryczna przyznała się do używania podrobionego certyfikatu szczepień. Kobieta uważa jednak, że nie ma to żadnego związku z wybuchem epidemii w domu opieki.

- Wstępne zarzuty wobec kobiety dotyczą narażenia zdrowia i życia - poinformowała rzeczniczka prokuratury Christina Wotschke.

Niemcy. Pielęgniarka z fałszywym certyfikatem. Pracowała chorując na COVID-19

Dochodzenie rozpoczęło się pod koniec zeszłego tygodnia na wniosek pracodawcy. Kierownictwo domu opieki podejrzewało, że certyfikat szczepień kobiety, która deklarowała się jako przeciwniczka szczepień, może być podrobiony. – Kiedy w końcu znalazła się na kwarantannie z objawami infekcji, potwierdzono niespójności w informacjach o szczepieniach – opisuje "Die Welt".

W prywatnym domu opieki w Hildesheim przebywa 124 pensjonariuszy. Ostatnio kilku z nich, a także personel pielęgniarski, zostało zarażonych koronawirusem (nie podano dokładnej liczby przypadków).

Prokuratura chce teraz ustalić, czy pielęgniarka pełniła dyżur mimo potwierdzonej infekcji COVID-19 i czy mogła zarazić w tym czasie inne osoby. Dom opieki już rozwiązał z nią umowę o pracę w trybie natychmiastowym.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Marzena Szulc - PAP