Zamknij

Podawał kolegom zatrute kanapki. Resztę życia spędzi w więzieniu

Redakcja
07.03.2019 17:57
Podawał kolegom zatrute kanapki. Resztę życia spędzi w więzieniu
fot. Shutterstock

Na karę dożywotniego więzienia skazał sąd w Bielefeld 57-letniego Klausa O., który w latach 2015-2018 zatruwał w miejscu pracy kanapki i napoje swoich kolegów rtęcią i innymi szkodliwymi substancjami. Sąd uznał to za próbę zabójstwa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Klaus O. został aresztowany w maju ub.r. na podstawie nagrania kamery monitoringu, na którym widać, jak posypuje kanapkę kolegi podejrzanym proszkiem. Mężczyzna podtruwał swoich współpracowników przez 3 lata.

Jedna z jego ofiar jest w stanie śpiączki. Ma nieodwracalne uszkodzenia mózgu. Dwie inne osoby doznały poważnego uszkodzenia nerek.

Zobacz także

Sąd w Bielefeld (Nadrenia Północna-Westfalia) uznał, że Klaus O. działał z zamiarem zabójstwa swoich kolegów. 57-latek nie wypowiedział się w procesie na temat swoich czynów. W czwartek skazał go na karę dożywotniego więzienia.

Zobacz także

Zgodnie z niemieckim prawem  mężczyzna może starać się o warunkowe zwolnienie po 15 latach. Jednak z uwagi na jego przestępcze skłonności, w razie takiego zwolnienia, sąd zarządził przymusowe umieszczenie Klausa O. w izolacji.

RadioZET.pl/PAP/JŚ