Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Podawał kolegom zatrute kanapki. Resztę życia spędzi w więzieniu

07.03.2019 17:57
xxx wiadomosci

Na karę dożywotniego więzienia skazał sąd w Bielefeld 57-letniego Klausa O., który w latach 2015-2018 zatruwał w miejscu pracy kanapki i napoje swoich kolegów rtęcią i innymi szkodliwymi substancjami. Sąd uznał to za próbę zabójstwa.

Podawał kolegom zatrute kanapki. Resztę życia spędzi w więzieniu fot. Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Klaus O. został aresztowany w maju ub.r. na podstawie nagrania kamery monitoringu, na którym widać, jak posypuje kanapkę kolegi podejrzanym proszkiem. Mężczyzna podtruwał swoich współpracowników przez 3 lata.

Jedna z jego ofiar jest w stanie śpiączki. Ma nieodwracalne uszkodzenia mózgu. Dwie inne osoby doznały poważnego uszkodzenia nerek.

Sąd w Bielefeld (Nadrenia Północna-Westfalia) uznał, że Klaus O. działał z zamiarem zabójstwa swoich kolegów. 57-latek nie wypowiedział się w procesie na temat swoich czynów. W czwartek skazał go na karę dożywotniego więzienia.

Zgodnie z niemieckim prawem  mężczyzna może starać się o warunkowe zwolnienie po 15 latach. Jednak z uwagi na jego przestępcze skłonności, w razie takiego zwolnienia, sąd zarządził przymusowe umieszczenie Klausa O. w izolacji.

RadioZET.pl/PAP/JŚ

Oceń