Zamknij

Polacy wśród ofiar tragicznego pożaru w Niemczech [FOTO]

Redakcja
08.02.2019 14:36
Polacy wśród ofiar tragicznego pożaru w Niemczech [FOTO]
fot. THOMAS FREY/AFP/East News

Pięć osób zginęło w pożarze domu wielorodzinnego, który wybuchł w nocy z czwartku na piątek w Lambrecht w niemieckim kraju związkowym Nadrenia-Palatynat. W piątek poinformowano, że wśród ofiar śmiertelnych są Polacy.

Co najmniej dwie z pięciu ofiar śmiertelnych tragicznego pożaru w Lambrecht to Polacy. Jak podała w piątek prokuratura, to mężczyźni w wieku 43 i 54 lat. Tożsamości pozostałych trzech ofiar – dwóch kobiet i mężczyzny – jeszcze nie ustalono. 

Wszystkie osoby, które zginęły w pożarze, przebywały w tym samym mieszkaniu. Policja poinformowała, że mieszkańców pozostałych lokali ewakuowano.

Pożar wybuchł w nocy z czwartku na piątek. O pojawieniu się ognia poinformowali mieszkańcy. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Nie wyklucza się jakiejś usterki technicznej ani czyjejś nieostrożności.

Zobacz także

Z ustaleń Deutsche Presse-Agentur wynika, że na razie nic nie wskazuje na „działanie z zewnątrz”. Rzecznik straży pożarnej powiedział, powołując się na wstępne ustalenia, że w mieszkaniu, w którym wybuchł pożar, nie było czujników dymu.

RadioZET.pl/PAP/MK