Zamknij

Niemcy. Polski opiekun miał zabić 87-latka. Chciał zamordować jeszcze cztery osoby

Redakcja
07.03.2018 11:54
Zastrzyk
fot. Pixabay

Policja w Monachium aresztowała 36-letniego Polaka — pielęgniarza i opiekuna starszych osób — i prowadzi w jego sprawie dochodzenie. Grzegorz Stanisław W. podejrzany jest o zamordowanie 87-letniego pacjenta i o usiłowanie morderstwa w czterech innych przypadkach. Monachijska prokuratura prosi za pośrednictwem mediów opinię publiczną o pomoc w ustaleniu, czy ofiar było więcej.

Jak podaje agencja AFP, monachijska prokuratura powołała nawet specjalną komisję, która ma zbadać, od jak dawna i u kogo dokładnie Polak pracował na terenie Niemiec.

36-letni Polak od 10 lat pracował w wielu miejscowościach w całych Niemczech jako całodobowy opiekun starszych osób. Teraz przyznał się, że w Monachium podał 87-letniemu pacjentowi dużą dawkę insuliny, co spowodowało jego śmierć. Przyznał się też, że okradł ofiarę.

Oprócz tego Grzegorz Stanisław W. odpowie także za usiłowanie dokonania zabójstwa na czterech innych osobach. W każdym z tych przypadków poszkodowani trafiali do szpitala w stanie, który zagrażał ich życiu.

Niemieckie gazety zamieszczają zdjęcia aresztowanego i publikują prośbę policji i prokuratury o informacje: gdzie polski pielęgniarz wcześniej pracował i kim się opiekował.

RadioZET.pl/WHr/MP