Zamknij

Polka uratowała Niemkę przed gwałtem. Podejrzany 25-latek trafił do aresztu

Redakcja
20.10.2018 19:45
Niemcy. Polka uratowała kobietę przed gwałtem
fot. Facebook

- Po prostu działaliśmy - tak 21-letnia Karolina Smaga tłumaczyła moment, kiedy wraz z przyjaciółką uratowały Niemkę przed gwałtem. Kobiety zdołały powstrzymać sprawcę. O molestowanie został oskarżony imigrant z Maroka.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podał dziennik "Westfalen-Blatt", do dramatycznego zdarzenia doszło w niedzielę 14 października rano.

21-letnia Karolina Smaga i jej o rok młodsza przyjaciółka Linda Cariglia wracały z imprezy w mieście Bielefeld w północno-wschodnich Niemiec. W drodze na dworzec kolejowy usłyszały odgłosy w krzakach, które wzbudziły ich zaniepokojenie.

Zobacz także

W tym momencie zobaczyły mężczyznę, który próbuje zgwałcić kobietę. Karolina i Linda próbowały spłoszyć sprawcę krzykiem, ale on nadal nie reagował. Kobiety zdecydowały się same odciągnąć sprawcę od ofiary. 

Po chwili Linda próbowała zadzwonić na policję, ale sprawca wyrwał jej telefon i rzucił się do ucieczki. Mężczyzna zdołał oddalić się z miejsca zdarzenia, po drodze upuszczając smartfona 20-latki.

Karolina próbowała zatrzymać mężczyznę, ale ten zaatakował ją nożem. Sprawca nie uciekł daleko, bo po chwili zatrzymał go wezwany na miejsce patrol policji.

Według niemieckich mediów zatrzymany to 25-letni imigrant z Maroka, który mieszkał w ośrodku dla uchodźców w mieście Herford. Policja nie ukrywa, że bohaterska postawa Polki i jej przyjaciółki uratowała ofiarę molestowania.

Zobacz także

RadioZET.pl/Westfalen-Blatt/PTD