Zamknij

Polski bezdomny zamordowany w Niemczech. Wśród podejrzanych dwaj inni Polacy

Redakcja
26.07.2018 15:02
Bezdomni
fot. Shutterstock

Niemiecka policja prowadzi śledztwo ws. śmierci polskiego bezdomnego. 55-latek mógł zostać zabity, a wśród podejrzanych są jego rodacy. 

Zwłoki mężczyzny znaleziono nieopodal nieczynnej od dawna stacji benzynowej w północnej części Dortmundu. Denat miał na ciele ślady uderzeń ostrym przedmiotem.

Śledztwo prowadzą już miejscowe organy ścigania. Tymczasowo areszt zastosowano wobec trzech podejrzanych, którymi są Serb oraz dwaj inni Polacy. Na razie ich ewentualna rola w zdarzeniu ani relacje ze zmarłym nie są dokładnie znane.

Ataki na bezdomnych

Niemiecka prasa podaje, że 55-latek często nocował w miejscu, w którym znaleziono jego ciało. Media przypominają również, że ataki na bezdomnych zdarzają się w Niemczech dość często – m.in. dwa lata temu grupa Syryjczyków zaatakowała leżącego na ławce na jednej z berlińskich stacji metra Polaka. Podpalili go, ale na szczęście przechodniom udało się ugasić ogień.

Z kolei kilka dni temu dwaj nieznani sprawcy oblali płynem i podpalili dwóch bezdomnych oraz ich dobytek na stacji kolei miejskiej Schoeneweide (także w Berlinie). Zaatakowani doznali ciężkich poparzeń i trafili do szpitala.

Zobacz także

RadioZET.pl/wp.pl/PAP/MP