Tak wyglądała kochanka Hitlera. Na aukcję trafił wyjątkowy obraz! [FOTO]

Redakcja
08.04.2018 20:52
Adolf Hitler
fot. Shutterstock.com

Olejny portret byłej francuskiej kochanki, którego autorstwo przypisuje się Adolfowi Hitlerowi, zostanie wystawiony na sprzedaż w przyszłym tygodniu przez dom aukcyjny Weidler w Norymberdze. Cena wywoławcza obrazu wynosi 60 tys. euro.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Jak poinformował Reuters, obraz o wymiarach 63 x 48 cm, podpisany przez A. Hitlera w 1916 r., przedstawia Francuzkę Charlotte Lobjoie, którą Hitler poznał w trakcie służby wojskowej we Francji podczas I wojny światowej.

Olejny portret byłej kochanki, którego autorstwo przypisuje się nazistowskiemu dyktatorowi Adolfowi Hitlerowi, zostanie wystawione na aukcji w przyszłym tygodniu z ceną wywoławczą w wysokości 60 000 euro - podał w czwartek Reuters.

Jak napisał w swoim oświadczeniu dom aukcyjny Weidler w Norymberdze, "według zmarłego w 2007 r. Wernera Masera, jednego z czołowych biografów Hitlera, olejny ''Portret dziewczyny'' został zakupiony przez przemysłowców flamandzkich ok. 1967 r.". Istnieją dokumenty poświadczające, że obraz ten był wystawiany w galeriach sztuki w Japonii.

Zobacz także

Obraz przedstawia młodą kobietę z luźną czerwoną chustką na głowie, która rzuca cień na jej twarz. Kobieta trzyma widły i została ukazana na tle wiejskiego krajobrazu. Ma na sobie jasną koszulę, rozpiętą przy szyi, która odsłania część jej biustu.

Jak informuje Reuters, Werner Maser, na którego powołuje się w swoim oświadczeniu dom aukcyjny Weidler, "jest autorem kilku książek o Hitlerze, w których koncentrował się na umyśle nazistowskiego przywódcy poprzez uważną analizę jego rysunków, listów i notatek". W latach 20. XX w. Hitler utrzymywał się z malowania.

W 2015 r. dom aukcyjny Weidler sprzedał za 100 tys. euro akwarelę przedstawiającą zamek Neuschwanstein w Bawarii, która również była sygnowana przez A. Hitlera.

RadioZET.pl/PAP/DG

Zdrowie i uroda - jak o nie zadbać?