Zamknij

Tragiczny pożar szpitala. Jedna osoba nie żyje, kilkanaście jest rannych

10.09.2019 09:52
Tragiczny pożar szpitala. Jedna osoba nie żyje, kilkanaście jest rannych
fot. DPA/Associated Press/East News

Jedna osoba zginęła, a 19 zostało rannych w pożarze, który w nocy z poniedziałku na wtorek wybuchł w szpitalu Marienhospital w Duesseldorfie. Policja i strażacy badają przyczyny pożaru.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Z informacji podanych przez miejscową policję wynika, że pożar w szpitalu w dzielnicy Pempelfort zaczął się w jednej z sal, gdzie przebywali pacjenci. Jedna osoba zginęła, a 19 zostało rannych, w tym siedem ciężko.

Zginęła jedna osoba

Dym szybko rozprzestrzenił się na pięciu piętrach budynku kliniki. Niektórym ciężko rannym udzielano pomocy bezpośrednio na parkingu przed szpitalem, do momentu, aż zostali zabrani karetkami do innych placówek.

Zobacz także

Około 180 strażaków potrzebowało godziny, żeby opanować pożar. Rozszczelniony przewód z tlenem na jednej z sali dla chorych dodatkowo podsycał żywioł.

W lipcu w Kolonii doszło do podobnego wypadku. Zginęła jedna osoba. Organizacja zajmująca się ochroną praw pacjentów (Deutsche Stiftung Patientenschutz) alarmowała wtedy, że ochrona przeciwpożarowa w niemieckich szpitalach i klinikach jest „niewystarczająca”.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP