Zamknij

W Niemczech powstaje piwny rurociąg [FOTO]

Redakcja
26.05.2017 14:55
W Niemczech powstaje piwny rurociąg [FOTO]
fot. Facebook

Uczestnicy tegorocznego festiwalu muzyki heavy metalowej w niemieckim Wacken dostaną piwo w ekspresowym tempie. Umożliwi to nowo powstający 7-kilometrowy rurociąg, którym popłynie 400 tysięcy litrów piwa.

Na poprzednie edycje festiwalu piwo dostarczane było specjalnymi transportami samochodów ciężarowych. Dużym utrudnieniem było jednak zdejmowanie tysięcy ciężkich piwnych beczek. Dodatkowo ciężarówki swoimi kołami niszczyły zielony teren.

Jak podkreślają organizatorzy, nowe rozwiązanie ma same zalety. Złocisty trunek dotrze do do specjalnych stoisk zdecydowanie szybciej. Ciśnienie w rurociągu pozwoli na napełnienie sześciu kufli w zaledwie sześć sekund.

- Inwestycja jest trwała, więc będzie mogła być wykorzystywana przez kolejne lata - zapewnia rzeczniczka festiwalu Frederike Arns.

Wacken Open Air to jeden z największych na świecie festiwali muzyki metalowej. Organizowany jest co roku od 1990. W tym roku odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia. Na festiwalu zagrają m.in.: Megadeth, Alice Cooper, Amon Amarth, Volbeat i Marilyn Manson.

RadioZET.pl/polsatnews.pl/DG