Zamknij

Niemcy. Skrajna prawica o napaści na Polskę: Każdy inny polityk postąpiłby tak jak Hitler

Redakcja
06.10.2018 14:05
Niemcy. Skrajna prawica o napaści na Polskę: Każdy inny polityk postąpiłby tak jak Hitler
fot. FB: JAlternativist

Niemieckie media dotarły do nagrania, na którym Lars Steinke, były przewodniczący oddziału Młodej Alternatywy w Dolnej Saksonii, twierdzi, że „każdy inny polityk postąpiłby tak jak Hitler i wkroczył do Polski”. W rozmowie z Deutsche Welle nie chciał jednak komentować swojej wypowiedzi. Sprawy nie komentuje także partia AfD.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Media dotarły do nagrania, na którym Steinke usprawiedliwia hitlerowską napaść na Polskę w 1939 roku. Młody działacz przyznaje, ze fakt, że atak III Rzeszy jako taki przeszedł do historii „jest jej fałszowaniem”, bo Hitler „był zmuszony” do takiego działania. - Każdy inny polityk postąpiłby tak jak Hitler i wkroczył do Polski – stwierdził Lars Steinke.

Zobacz także

To jednak nie pierwsza tego typu wypowiedź skrajnie prawicowego polityka. W sierpniu w niepublicznym wpisie na Facebooku zniesławił Clausa Schenka von Stauffenberga, jednego z organizatorów zamachu na Hitlera z lipca 1944 roku, pisząc, że był on „zdrajcą” i „tchórzem”. Niedługo po tym stracił funkcję przewodniczącego Młodej Alternatywy (Junge Alternative – JA).

W rozmowie z Deutsche Welle nie chciał jednak komentować swojej wypowiedzi. Sprawy nie komentuje także partia AfD.

RadioZET.pl/DW/BM