Zamknij

Atak w Muenster. ''Sprawca to chory psychicznie Niemiec''

Redakcja
07.04.2018 19:48
Niemcy
fot. PAP/EPA

Sprawcą sobotniego ataku w Muenster był chory psychicznie obywatel Niemiec - poinformował dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Według doniesień tabloidu "Bild" miał on 48 lat i dotąd nie był karany.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na razie nie ma żadnych dowodów na motyw terrorystyczny - przekazał "SZ". Trzy osoby zginęły, gdy furgonetka wjechała w sobotę w ludzi siedzących przed restauracją Kiepenkerl na starym mieście w Muenster. Sprawca ataku zastrzelił się.

Najnowsze doniesienia mediów informują o 20-30 rannych. Sześciu poszkodowanych ma być w ciężkim stanie.

Niemcy: furgonetka wjechała w pieszych

Cztery osoby, w tym kierowca, zginęły w sobotnim ataku w Muenster, gdy samochód dostawczy wjechał w sobotę w tłum ludzi, siedzących przed restauracją w centrum miasta - przekazało niemieckie MSW. 

Jak przekazała lokalna prasa, furgonetka wjechał w ludzi siedzących przed popularną restauracją Kiepenkerl na starym mieście Muenster, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia.

Zobacz także

"Prosimy o powstrzymanie się od spekulacji" - napisała niemiecka policja na Twitterze. "Rozprzestrzenianie plotek nie pomaga nam" - dodano. Była to odpowiedź na informacje niektórych mediów, że służby bezpieczeństwa poszukują drugiego podejrzanego w sprawie ataku.

W Muenster na wieczór zaplanowana była manifestacja Kurdów.

RadioZET.pl/PAP/DG