Zamknij

Horror w przedszkolu. Opiekunka zamordowała trzyletnią dziewczynkę

24.05.2020 19:35
Dziecko
fot. Shutterstock

Policja z Viersen nieopodal Mönchengladbach wyjaśnia okoliczności śmierci trzyletniej dziewczynki. Dziewczynka miała zostać zamordowana w przedszkolu przez swoją wychowawczynię. 25-latka została aresztowana. 

Do dramatu w niemieckim przedszkolu w Viersen doszło 21 kwietnia. Pogotowie otrzymało zgłoszenie o dziewczynce, która ma problemy z oddychaniem. Na miejsce wysłano karetkę z ratownikiem medycznym. Trzylatka została przetransportowana do szpitala, gdzie zmarła 4 maja. Śmiercią trzylatki zainteresowała się policja z Viersen. Sekcja zwłok ujawniła na jej ciele wiele obrażeń zewnętrznych. 

Śledczy aresztowali we wtorek 25-letnią przedszkolankę, która 21 kwietnia opiekowała się dziewczynką. Kobieta usłyszała zarzut morderstwa. 25-latka przebywa obecnie w areszcie. 

Niemcy. Zabójstwo 3-latki w przedszkolu

Śmierć dziewczynki poruszyła społeczność Viersen. Mieszkańcy zaczęli stawiać świece i pluszowe zabawki przed przedszkolem. 

Według informacji portalu RTL.de, rodzice dzieci z przedszkola w Viersen skarżyli się na 25-letnią przedszkolankę. Kobieta wielokrotnie miała być brutalna wobec dzieci.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/wz.de