Zamknij

Niemcy. W katastrofie małego samolotu zginął główny inspektor policji

12.09.2022 23:50

Policja w Monachium opłakuje utratę cenionego i lubianego funkcjonariusza. W katastrofie małego samolotu zginął 53-letni główny inspektor policji Jens B.

Główny inspektor policji zginął w katastrofie samolotu
fot. screen Wiesław Kaczmarczyk/Facebook.com

Do tragedii doszło w sobotę między lotniskiem w Waizenhofen a miejscowością Reichersdorf. "Bild" podał jedynie imię zmarłego policjanta. Według portalu inspektor Jens B. był "pilotem hobbystycznym".

Mały samolot z Jensem B. za sterami rozbił się w sobotę 10 września w Hilpoltstein w Bawarii.

Niemcy. W katastrofie małego samolotu zginął główny inspektor policji

Policja w Bawarii otrzymała zgłoszenie około południa, że w pobliżu miasta Waizenhofen rozbił się mały samolot. Służby otoczyły miejsce katastrofy "kordonem na dużym obszarze".

"Opłakujemy naszego kolegę i przyjaciela, który wczoraj stracił życie w tragicznym wypadku. Jesteśmy myślami z jego rodziną" – przekazali współpracownicy zmarłego policjanta. B. był pilotem hobbystycznym. Z ustaleń dochodzenia wynika, że samolot wystartował z Górnej Bawarii w sobotę o poranku. Śledczy ustalają kolejne szczegóły katastrofy.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Bild.de/Facebook