Zamknij

Nie żyje jedna z najbogatszych Rosjanek. Zginęła w wypadku lotniczym

01.04.2019 08:47
Samolot
fot. Kommersant/Associated Press/East News

Natalia Filewa, jedna z najbogatszych Rosjanek, zginęła w wypadku lotniczym w pobliżu Frankfurtu nad Menem, na południowym zachodzie Niemiec – poinformowała w niedzielę późnym wieczorem agencja dpa.

Niewielki, sześciomiejscowy samolot typu Epic LT, na którego pokładzie znajdowały się trzy osoby, wystartował w niedzielę po południu z francuskiego Cannes i miał wylądować na małym lotnisku w Egelsbach na południe od Frankfurtu nad Menem. Około godz. 15.30, podczas schodzenia do lądowania maszyna runęła na pole pod miejscowością Erzhausen i natychmiast stanęła w płomieniach.

Na miejscu zginęli pilot i dwoje pasażerów. Rosyjskie linie lotnicze S7 potwierdziły, że w wypadku straciła życie 55-letnia Natalia Filewa, współwłaścicielka tego przewoźnika. „To niepowetowana strata. Filewa była świetną menedżerką i wspaniałą kobietą” – powiedziała rzeczniczka linii S7.

Natalia Filewa była jedną z najbogatszych kobiet w Rosji. Jej majątek szacowano na 600 mln dolarów. S7 to drugie co do wielkości, po Aerofłocie, rosyjskie linie lotnicze. Według rosyjskich mediów w wypadku zginął także jej ojciec. 

Rosyjska bizneswoman nie żyje

Niemieckie władze nie potwierdziły na razie tożsamości i narodowości ofiar wypadku. „Maszyna jest kompletnie wypalona, identyfikacja ofiar będzie trudna i może zająć kilka dni” – powiedział rzecznik miejscowej policji.

Zobacz także

Nie wiadomo, dlaczego maszyna się rozbiła. Świadkowie mówią o nierównej pracy silnika. W związku z tym wypadkiem doszło do innej tragedii. Jadący na miejsce zdarzenia policyjny radiowóz zderzył się czołowo z innym samochodem. Zginęły dwie młode osoby jadące drugim autem. Trzech policjantów zostało ciężko rannych. 

RadioZET.pl/PAP