Zamknij

Autobus uderzył w bariery autostrady i wypadł z drogi. 9 osób walczy o życie

30.07.2021 16:54
Wypadku autobusu niedaleko Berlina. 9 osób walczy o życie
fot. DPA/Associated Press/East News

W groźnym wypadku autobusu na autostradzie A13 w Niemczech niedaleko Berlina rannych zostało 19 osób. Dziewięć z nich jest w stanie ciężkim - poinformowała miejscowa policja. Przyczyna wypadku nie jest na ten moment znana. Najciężej ranni zostali przetransportowani do szpitala helikopterami ratowniczymi.

Do wypadku autobusu w Brandenburgii, niedaleko stolicy Niemiec doszło około godz. 10 rano, na odcinku autostrady A13. Przy skręcie pojazd zjechał z drogi i z niewiadomych przyczyn uderzył w bariery ochronne. Autobus przebił je i przewrócił się na bok, poza autostradą.

W 34-miejscowym autobusie jechało 17 osób, w tym dwóch kierowców. Wszyscy zostali ranni, jadący pojazdem mieli od 21 do 64 lat. Dziewięć osób jest w stanie ciężkim.

Wypadek autobusu niedaleko Berlina. Uderzył w bariery i wypadł z autostrady

Na miejscu przez kilka godzin trwała akcja ratunkowa z udziałem straży pożarnej, policji i karetek pogotowia. Jak podał serwis gazety "Berliner Zeitung", do wypadku doszło między miejscowościami Staakow i Freiwalde. "Autostrada musiała zostać całkowicie zamknięta. Pasy w kierunku Drezna zostały ponownie otwarte dla ruchu po południu" – czytamy. Po południu na miejscu wciąż pracują służby policji, wyjaśniając przyczynę wypadku.

O wypadku informowała też w komunikacie policja z landu Brandenburgii. "W akcji uczestniczyło kilka helikopterów ratunkowych, które wylądowały na jezdni, aby zabrać rannych i przewieźć ich do okolicznych szpitali" – przekazała policja na swojej stronie.

RadioZET.pl/PAP/Berliner-zeitung.de/Polizei.brandenburg.de/