Zamknij

Polski kierowca autobusu zabity w Niemczech. Stanął w obronie pasażerów

06.07.2021 09:21

63-letni Polak, kierowca autobusu, zmarł w wyniku ugodzenia nożem. Mężczyzna ucierpiał, ponieważ interweniował w trakcie kłótni, do której doszło podczas postoju na dworcu. 

Niemcy
fot. Shutterstock

Do zdarzenia - o którym informuje "Spiegel" - doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w miejscowości Hof w Bawarii (południowo-zachodnie Niemcy). Na dworcowym parkingu doszło do sprzeczki między pasażerami polskiego busa a jednym z przechodniów. 

Mężczyzna miał zaczepiać pasażerów, a kierowca postanowił interweniować i stanąć w ich obronie. Wtedy 43-letni przechodzień dźgnął go nożem (według relacji niektórych mediów byłto scyzoryk). Wcześniej zaatakował i lekko ranił jednego z pasażerów. 

Polski kierowca zabity w Niemczech. Stanął w obronie pasażerów

Sprawca próbował uciec, ale został zatrzymany przez jeden z policyjnych patroli. Z kolei na miejsce wypadku wezwano służby ratunkowe. Niestety, 63-letniego kierowcy nie udało się już uratować. 

Polska Agencja Prasowa informuje nieoficjalnie, że napastnik to obywatel Niemiec, a firma, w której zatrudniony był zabity kierowca, to Sindbad z Opola. 

RadioZET.pl/spiegel.de/PAP