Zamknij

Jeździli zygzakiem po autostradzie blokując inne pojazdy. Chcieli porobić… zdjęcia ślubne

Błażej Makarewicz
25.03.2019 22:35
Jeździli zygzakiem po autostradzie blokując inne pojazdy. Chcieli porobić… zdjęcia ślubne
fot. Polizei

Autostradę A3 koło Duesseldorfu zablokowały drogie, sportowe samochody, najprawdopodobniej po to, by poruszający się nimi ludzie mogli porobić ... niecodzienne zdjęcia ślubne - poinformowała w poniedziałek niemiecka policja.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Załoga nieoznakowanego policyjnego radiowozu zwróciła uwagę na trzy samochody, które - z włączonymi światłami awaryjnymi - jeździły powoli zygzakiem po autostradzie, blokując pojazdy znajdujące się za nimi, a w końcu całkiem wstrzymując ruch.

Zobacz także

Jeden z tych samochodów był przystrojony weselnym bukietem. Kierowca innego samochodu urządził sobie na zablokowanym odcinku autostrady drifting, "paląc gumy". Jeden z pasażerów, który zeznał potem na policji, że jest fotografem obsługującym wesela, uwieczniał wszystko na zdjęciach.

Gdy domniemani uczestnicy wesela zauważyli nadjeżdżających policjantów, czym prędzej odjechali. Kierowców niedługo potem zatrzymano, ale nie okazali skruchy - powiedzieli policjantom, że "znają dobrego adwokata", i zaprzeczyli, jakoby zrobili cokolwiek niestosownego.

Zobacz także

Policja prowadzi przeciwko nim śledztwo w związku z podejrzeniem stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym.

RadioZET.pl/PAP/BM