Zamknij

Syryjczyk, który zabił Polkę w Niemczech, skazany na dożywocie

Redakcja
07.04.2017 18:18
Syryjczyk, który zabił Polkę w Niemczech skazany na dożywocie
fot. Twitter

Pochodzący z Syrii mężczyzna, który w lipcu zeszłego roku zabił z zazdrości 45-letnią Polkę, w piątek został skazany na karę dożywotniego więzienia. Sąd w Tybindze uznał zbrodnię za szczególnie ciężką, co utrudni wcześniejsze zwolnienie skazanego.

Do tragedii doszło 24 lipca 2016 roku w okolicach dworca autobusowego w Reutlingen w Badenii-Wirtembergii. 21-letni wówczas azylant podczas sprzeczki uderzył swoją przyjaciółkę nożem do krojenia kebabu, śmiertelnie ją raniąc. Po dokonaniu zbrodni, w amoku zranił jeszcze kilka dalszych przypadkowo spotkanych osób. Uciekając, mężczyzna wpadł pod samochód i wtedy został zatrzymany przez policję.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Zabójca i jego ofiara pracowali razem w restauracji serwującej kebab. Sprawca przyznał się do zbrodni. Podczas procesu tłumaczył, że działał powodowany zazdrością. Jak twierdził, jego polska przyjaciółka miała kochanka. Zbrodnia wzburzyła polską społeczność w Reutlingen. W kilka dni po zbrodni w mieście odbył się z inicjatywy Polonii marsz milczenia, w którym uczestniczyło kilkaset osób.

Napastnik pochodzi z Syrii, w Niemczech dostał azyl jako uchodźca.

RadioZET.pl/PAP/MaAl