Zamknij

Potworna zbrodnia na 92-latce. Kobietę zgwałcił i zabił pielęgniarz

14.07.2021 15:39
Berlin. Zabójstwo i gwałt na 92-latce
fot. Heiko Becker/Imago Stock and People/East

Mająca 92 lata seniorka z Berlina została w zeszły poniedziałek brutalnie zamordowana przez swojego pielęgniarza. Niemieckie media podały, że kobieta padła ofiarą przestępstwa na tle seksualnym. Śledczy zatrzymali podejrzanego, postawili mu już zarzuty.

Zabójstwo 92-latki w Berlinie w dzielnicy Charlottenburg. Podejrzanym o morderstwo na tle seksualnym i gwałt ze skutkiem śmiertelnym jest 42-letni pielęgniarz, który opiekował się seniorką.

Na miejscu przestępstwa w poniedziałek zatrzymano 41-letniego opiekuna 92-latki, podejrzanego o dokonanie zbrodni. Zatrzymał go syn zmarłej kobiety. "Syn zmarłej kobiety złapał 41-letniego podejrzanego i zadzwonił pod numer ratunkowy. Przytrzymał mężczyznę do czasu przybycia służb ratunkowych" - pisze w środę dziennik "Berliner Zeitung".

92-latka zgwałcona i zamordowana przez jej pielęgniarza. Podejrzany usłyszał zarzuty

We wtorek sąd wydał nakaz aresztowania go, po wcześniejszym postawieniu zarzutu morderstwa oraz gwałtu. "Podejrzany od wczoraj przebywa w areszcie na wniosek berlińskiej prokuratury pod zarzutem morderstwa na tle seksualnym i gwałtu ze skutkiem śmiertelnym. W chwili obecnej nie możemy udzielić żadnych dalszych informacji" – przekazała na Twitterze berlińska prokuratura.

Przybyli na miejsce zbrodni ratownicy próbowali reanimować seniorkę. 92-latce nie udało si e przywrócić funkcji życiowych. „Zmarła w domu z powodu poważnych obrażeń" – podała gazeta. Dokładną przyczynę śmierci poznamy po sekcji zwłok.

RadioZET.pl/Berliner-zeitung.de/