Zamknij

Zastrzelił dwójkę dzieci i poważnie ranił ich matkę. Potem popełnił samobójstwo

27.12.2021 16:28

Rodzinna tragedia rozegrała się w drugim dniu świąt Bożego Narodzenia w Glinde na północy Niemiec, gdzie mężczyzna zabił dwoje dzieci w wieku 11 i 13 lat. Oprócz tego poważnie ranił ich matkę z broni palnej, po czym się zastrzelił - informuje w poniedziałek gazeta „Bild”.

Niemcy
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

W niedzielę tuż przed godz. 23 mieszkańcy 16-tysięcznej miejscowości położonej w okolicach Hamburga usłyszeli kilka strzałów dochodzących z jednego z domów jednorodzinnych.

Niemcy. Zastrzelił dwójkę dzieci i ranił ich matkę. Potem popełnił samobójstwo

Wezwane na miejsce policja i pogotowie znaleźli ciężko ranną kobietę, którą zabrano do szpitala. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawca wcześniej zastrzelił dwoje dzieci, a następnie popełnił samobójstwo. 

„W domu znaleziono broń” – zaznacza „Bild”. Według wstępnych informacji cała czwórka to członkowie rodziny. „Z pierwszych ustaleń wynika, że incydent miał podłoże rodzinne” - podaje „Bild”.

Dziennik dodaje, że prokuratura nie chciała dotąd potwierdzić, czy 44-latek to biologiczny ojciec dzieci. Nie podano też informacji na temat narodowości sprawcy.

RadioZET.pl/PAP (M. Szulc)