Zamknij

Zatankowała benzynę do diesla. Potem wpadła na ''genialny'' pomysł

16.08.2019 19:58
Pożar samochodu
fot. Polizei Westhessen

Szokujące sceny na stacji paliw w niemieckim Eschborn. 55-letnia kobieta zatankowała przez pomyłkę benzynę bezołowiową do samochodu z silnikiem diesla. Gdy zorientowała się, że popełniła błąd, sięgnęła po... odkurzacz. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami na stacji benzynowej w niemieckim Eschborn, nieopodal Frankfurtu nad Menem. Niemiecka policja odebrała zgłoszenie o palącym się samochodzie. Na miejsce skierowano jednostki straży pożarnej. Pojazd spłonął doszczętnie. 

Chciała wyssać źle zatankowane paliwo odkurzaczem

Dochodzenia przeprowadzone przez niemieckich śledczych wykazało szokujące przyczyny pożaru. Okazuje się, że 55-latka zatankowała do swojego Volkswagena Passat z silnikiem diesla benzynę bezołowiową. Gdy zorientowała się, że popełniła błąd, poprosiła o pomoc obsługę stacji. 

Jeden z pracowników pomógł kobiecie przepchnąć samochód w okolice odkurzacza. Następnie 55-latka próbowała wyssać niewłaściwe paliwo z baku. Wtedy doszło do zapłonu i pożaru. 

W wyniku pożaru lekko ranny został pracownik stacji. 20-latek doznał niegroźnego obrażenia dłoni. Straty spowodowane nierozsądnym zachowaniem kobiety oszacowano na 30 tysięcy euro.

Zobacz także

RadioZET.pl