Zamknij

Zatrzymano matkę martwego noworodka z Duisburga. Śledczy ustalą, czy jest też matką dziecka z Kielc

Redakcja
04.12.2018 12:18
Noworodek
fot. Shutterstock

Policja w Duisburgu w Niemczech zatrzymała 35-letnią kobietę, w której mieszkaniu znaleziono martwego noworodka. Za pomocą badań DNA śledczy ustalą, czy kobieta jest matką innego martwego noworodka, znalezionego w listopadzie w sortowni odzieży w Kielcach.

Na ślad kobiety niemiecka policja wpadła pod koniec minionego tygodnia, po zbadaniu kontenera ze starą odzieżą, na którym specjalnie wyszkolone psy policyjne wyczuły zapach zwłok ludzkich. W mieszkaniu kobiety funkcjonariusze znaleźli owinięte w prześcieradła i plastikowe worki zwłoki dziewczynki, a także inne dowody, takie jak zakrwawione prześcieradła.

Matka noworodka z Duisburga zatrzymana

Ona sama potwierdziła, że jest matką tego noworodka, twierdzi jednak, że nie ma nic wspólnego z martwym dzieckiem znalezionym w Polsce. Dalsze informacje o znalezionym w Duisburgu dziecku, np. kiedy się urodziło, będą znane dopiero po sekcji zwłok.

Zobacz także

W weekend na wniosek prokuratury sąd wydał nakaz aresztowania kobiety w związku z podejrzeniem umyślnego zabójstwa. Nadal prowadzone są czynności dochodzeniowe we współpracy z polskimi władzami – dodaje dziennik „Bild”. Jak przekazała rzeczniczka władz Duisburga, na zachodzie Niemiec podejrzana korzystała z usług miejskiego Jugendamtu.

Czy matka z Duisburga to matka noworodka z Kielc?

17 listopada ciało innego martwego noworodka znaleziono w sortowni odzieży w Kielcach; sortowany transport pochodził z Duisburga i według polskich śledczych pojazd po wyjeździe z tego miasta nie był otwierany.

Zobacz także

Z dotychczasowych ustaleń polskich władz wynika, że do śmierci dziecka doszło co najmniej kilka dni przed znalezieniem zwłok. Jak przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz, sekcja zwłok wykazała, że dziecko najprawdopodobniej urodziło się żywe.

Sprawę tę może teraz przejąć niemiecka prokuratura. „Jeśli strona niemiecka zwróci się do nas o przekazanie tej sprawy do Niemiec, to nie będziemy czynili przeszkód” – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz.

RadioZET.pl/PAP/MP