Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zbiorowy gwałt na 18-latce w Niemczech. Otrzymała na dyskotece drinka

30.10.2018 10:17
xxx wiadomosci

Ośmiu mężczyzn jest podejrzewanych o zbiorowy gwałt na 18-latce w niemieckim Fryburgu. Część z nich jest obywatelami Syrii. Mężczyźni trafili do aresztu. 

Zbiorowy gwałt na 18-latce w Niemczech. Otrzymała na dyskotece drinka fot. Shutterstock

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zbiorowego gwałtu we Fryburgu miało dojść dwa tygodnie temu. Śledczy zatrzymali w sprawie siedmiu Syryjczyków w wieku od 19 do 29 lat i 25-letniego obywatela Niemiec. Wszyscy trafili do aresztu. 

Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że nastolatka otrzymała na dyskotece drinka od nieznajomego mężczyzny. Po opuszczeniu klubu została zgwałcona w krzakach. We krwi 18-latki stwierdzono środki odurzające.

Informacja o zbiorowym gwałcie oburzyła lokalną społeczność. Mieszkańcy Fryburga zapowiedzieli udział w licznym demonstracjach na terenie miasta. Emocje stara się studzić burmistrz Martin Horn.

– Chciałbym, aby Fryburg pozostał otwartym na świat i tolerancyjnym miastem. Mam nadzieję, że demonstracje przebiegną spokojnie i nie wywołają dalszej przemocy i nienawiści. We Fryburgu nie ma miejsca dla przestępców i tak strasznych czynów – powiedział w rozmowie z DPA.

Domniemani sprawcy gwałtu byli już notowani przez policję za inne przestępstwa. Większość z nich mieszkała w schroniskach dla uchodźców we Fryburgu i okolicach.

RadioZET.pl/Deutsche Welle/DG 

Oceń