Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Niemiec wyleciał walczyć w szeregach ISIS. Państwo pół roku wypłacało mu zasiłki

16.06.2017 21:43
xxx wiadomosci

O perfidnym zachowaniu mieszkańca Wolfsburga poinformował portal Deutsche Welle. 29-letni Eduard A. wyjechał z rodziną do Syrii, aby pomagać bojownikom tzw. Państwa Islamskiego, jednak zanim wylecieli, zapewnili sobie zasiłek socjalny na wiele miesięcy do przodu.

Niemiec wyleciał walczyć w szeregach ISIS. Państwo pół roku wypłacało mu zasiłki fot. youtube

Pokaźny pakiet zasiłków

Jak wylicza portal Deutsche Welle, Eduard A. wraz z rodziną przez pół roku dostawali od państwa niemieckiego pakiet zasiłków socjalnych oraz dodatek na dzieci. Razem otrzymali 3 tys. euro (ponad 12 tys. złotych) „dodatku opiekuńczego” oraz m.in. 3680 euro (15,5 tys. złotych) dodatku na dzieci. Po wyjeździe z Niemiec do Syrii otrzymali od państwa ponad 12,5 tys. euro.

Wszyscy zginęli w walkach

Sprawa kontrowersyjnego zachowania rodziny z Wolfsburga nie wyszłaby na jaw, gdyby nie śledztwo, które rozpoczęły niemieckie służby w związku „z podejrzeniem przygotowywania czynu, który zagrażał bezpieczeństwu państwa”. Rewizja w domu ojca Eduarda A. wykazała, że był on w posiadaniu gotówki w wysokości 12 tys. euro. Najnowsze doniesienia mówią o tym, że zarówno Eduard, jak i jego rodzina zginęli podczas walk w pobliżu Rakki.

Być może w tej bitwie zginęła rodzina z Wolfsburga:

RadioZET.pl/DW/Wprost/strz

Oceń