Zamknij

Niemiecka europosłanka: przesiedlmy całe syryjskie wioski do Europy Wschodniej

Redakcja
21.06.2017 06:30
Niemiecka europosłanka: przesiedlmy całe syryjskie wioski do Europy Wschodniej
fot. European Green Party

Ska Keller, wiceprzewodnicząca frakcji Zielonych w Parlamencie Europejskim, stwierdziła, że w ramach walki z kryzysem migracyjnym, do Europy Wschodniej powinno się przesiedlić całe syryjskie wioski, a nie tylko pojedyncze osoby.

Niemiecka europosłanka w rozmowie z dziennikiem „Neuen Osnarbruecker Zeitung” wyjaśniała, na czym polega jej pomysł rozwiązania kryzysu migracyjnego. Jej zdaniem uchodźcy nie chcą mieszkać w takich państwach jak Polska czy Czechy, ponieważ mniejszość muzułmańska tam praktycznie nie istnieje, a nowi przybysze czuliby się osamotnieni.

Polska i Czechy naruszają prawo

Keller skrytykowała też politykę polskiego rządu, mówiąc, że państwa, które odmawiają przyjęcia uchodźców w ramach rozdzielnika zaproponowanego przez Komisję Europejską, naruszają prawo i stoją w sprzeczności z ideą wolności i wspólnoty.

Należy zmusić kraje Europy Wschodniej

Zdaniem wiceprzewodniczącej Zielonych, aparat prawny powinien zmusić państwa, które nie chcą wykonywać zaleceń Komisji Europejskiej. – Europejczycy "ze Wschodu" powinni zostać zmuszeni do przyjmowania uchodźców - i to całych społeczności – mówiła w wywiadzie, dodając, że Polska i Czechy „gwałcą prawa unijne”. Tymczasem rząd RP wciąż nie zgadza się na narzucenie Polsce kwot uchodźców, których mielibyśmy przyjąć u siebie w kraju.

Studentka ASP proponuje, aby uchodźców nazywać słowem "nowacy":

Zobacz także

RadioZET.pl/Wprost.pl/strz