Zamknij

Niemiecka policja przeszukuje mieszkania. Szukają islamskich terrorystów

Redakcja
08.02.2017 12:40

W ramach dochodzenia przeciwko dwóm podejrzanym o wspieranie zagranicznej organizacji terrorystycznej Dżabhat al-Nusra dokonano w środę rano rewizji w mieszkaniach i innych lokalach w Północnej Nadrenii-Westfalii i Wielkiej Brytanii - podała niemiecka prokuratura.

Rewizje policyjne w związku z podejrzeniem o wspieranie islamistów
fot. Pixabay

Dżabhat al-Nursa, znane obecnie także jako Dżabhat Fatah al-Szam, to islamistyczne ugrupowanie zbrojne walczące z wojskami rządowymi Syrii.
Jak głosi komunikat generalnego prokuratora federalnego przy Trybunale Federalnym, podejrzanym zarzuca się, że już od lat wspierali Dżabhat al-Nusra. Mieli przeprowadzać zbiórki na jego rzecz oraz uczestniczyć w organizowaniu i przeprowadzaniu konwojów pomocowych, wysyłając do Syrii karetki sanitarne, sprzęt medyczny, lekarstwa i artykuły żywnościowe. Dostawy te realizowano między innymi za pośrednictwem stowarzyszeń charytatywnych Medycyna z Sercem i Medycyna bez Granic.
Celem przeszukań było uzyskanie dalszych dowodów na konkretne działania wspierające - oświadczyła prokuratura dodając, iż ze względu na dobro śledztwa i trwające jeszcze rewizje nie poda na razie dalszych szczegółów. Z komunikatu nie wynika czy podejrzanych zatrzymano.

RadioZET.pl/PAP/MaAl