Zamknij

Niemiecki europoseł broni Polski w Parlamencie Europejskim [WIDEO]

Redakcja
01.09.2017 08:58
Niemiecki europoseł broni Polski w Parlamencie Europejskim [WIDEO]
fot. Youtube

W czwartek 31 sierpnia w Europarlamencie toczyła się dyskusja na temat praworządności w Polsce. Niespodziewanie niemiecki eurodeputowany Udo Voigt zaczął bronić naszego kraju atakując Fransa Timmermansa.

Zagłosuj

Czy uważasz, że europosłowie powinni dyskutować o praworządności w Polsce?

Liczba głosów:

Udo Voigt zwrócił się na początku do wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej – Panie Timmermans, powiedział pan, że jesteśmy neutralni, jeżeli chodzi o praworządność. Proszę jednak powiedzieć jasno, czego tak naprawdę pan sobie życzy. Komisja i pan już od miesięcy wpływacie na opinię publiczną w Polsce, staracie się wspierać opozycję i w ten sposób jesteście przeciwko większości w Polsce – komentował europoseł.

Polski rząd pod ostrzałem

Były przewodniczący Narodowodemokratycznej Partii Niemiec w kilku zdaniach pokazał, jak kontrowersyjne są tezy niektórych polityków o braku praworządności w Polsce – Ja sobie nie przypominam, żeby ten rząd został wyłoniony w niedemokratycznych wyborach. W Polsce były i są niezależne wybory i kandydaci mogą swobodnie kandydować w nich – mówił Voigt.

Zobacz także

Dyskusja o praworządności

Na koniec europoseł stwierdził, że całe to zamieszanie wokół praworządności w Polsce ma zupełnie inne podłoże. Zdaniem Niemca chodzi o to, żeby m.in. wymusić na naszym kraju zmianę podejścia do polityki migracyjnej.

Oto zapis dyskusji o praworządności w Polsce:
(Komentarz Udo Voigta zaczyna się od 58 min 42 sek.)

Czy nasza reprezentacja wywalczy awans do MŚ już we wrześniu? Wypowiedz się w naszym serwisie MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/strz