Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce

Niemiecki tygodnik „Der Spiegel”: Z magazynów Bundeswehry znika broń

Redakcja
19.05.2017 20:22
Niemiecki tygodnik „Der Spiegel”: Z magazynów Bundeswehry znika broń
fot. east news

Z Bundeswehry zniknęło w minionych dwóch latach pięć automatycznych karabinów szturmowych G36 oraz dwa starsze modele tej broni G3 - podał niemiecki tygodnik "Der Spiegel", powołując się na wyniki wewnętrznej kontroli w niemieckiej armii.

Bundeswehra w swoich magazynach nie może też doliczyć się dwóch pistoletów P8 oraz trzech pistoletów sygnalizacyjnych, pisze niemiecki tygodnik.

Kradzież z magazynów

W związku z wynikami wewnętrznej kontroli w armii, służby sprawdzają teraz, czy w tę kradzież nie był zamieszany porucznik Franco A., aresztowany pod koniec kwietnia w związku z podejrzeniem o przygotowywanie zamachu na niemieckich polityków. Niedaleko poligonu w Minden, gdzie doszło do włamania, odbywał służbę żołnierz o skrajnie prawicowych poglądach, który znał Franco A. oraz drugiego aresztowanego oficera Maximiliana T. Prokuratorzy badają ewentualne powiązania w tej sprawie. Porucznik Franco A. Ukradł z magazynów około tysiąca sztuk amunicji.

Włamanie na poligonie

Jak przypomina PAP, w lutym tego roku doszło ponadto na jednym z poligonów do włamania do transportera opancerzonego, z którego zginęły dwa karabiny G36 i dwa pistolety - P8 i sygnalizacyjny.

RadioZET.pl/PAP/strz

Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce