Zamknij

Niemieckie media: to policyjny tajniak namówił zamachowca do ataku w Berlinie

Redakcja
20.10.2017 12:54
Niemieckie media: to policyjny tajniak namówił zamachowca do ataku w Berlinie
fot. Archiwum RadioZET.pl

Sensacyjne doniesienia z Niemiec. Według tamtejszych mediów, to policyjny informator miał namówić tunezyjskiego terrorystę Anisa Amriego do porwania ciężarówki i dokonania nią zamachu w Berlinie. Zginęło wtedy 12 osób, a 100 zostało rannych.

Zagłosuj

Czy Niemcy są w stanie uporać się z problemem zagrożenia terrorystycznego w ich kraju?

Liczba głosów:

Według reporterów śledczych telewizji RBB i dziennika „Berliner Morgenpost”, agent Urzędu Kryminalnego w Nadrenii Północnej-Westfalii o kryptonimie „VP-01” zachęcał islamistów do dokonywania zamachów w Niemczech.

Policyjny tajniak namówił zamachowca

Jeden z cytowanych przez niemieckie media świadków mówi, że policyjny „tajniak”, który namówił Amriego do porwania ciężarówki i wjechania w tłum przechodniów, sam był najbardziej radykalną osobą w swoim środowisku. Agent „VP-01” miał wiele razy podwozić późniejszego zamachowca do ośrodka dla uchodźców.

Radykalny islam za Odrą

19 grudnia 2016 r. Tunezyjczyk zastrzelił polskiego kierowcę, porywając jego ciężarówkę i wjechał nią w tłum ludzi. Poza Polakiem zginęło 11 osób, a około 100 zostało rannych. Amri przyjechał do Niemiec w 2015 roku. Starał się o azyl polityczny, ale jego wniosek został odrzucony.

Zobacz także

RadioZET.pl/strz