Zamknij

16-letnia Niemka uciekła walczyć w szeregach ISIS. Grozi jej kara śmierci

Redakcja
25.07.2017 15:14
16-letnia Niemka uciekła walczyć w szeregach ISIS. Grozi jej kara śmierci
fot. Twitter

16-letnia Niemka uciekła w 2016 r. z domu i ślad po niej zaginął. Odnaleziono ją dopiero przy okazji odbicia irackiego Mosulu z rąk dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego. Młoda kobieta walczyła w szeregach bojowników. Teraz pragnie powrotu do Niemiec.

Linda W. pochodzi z miasta Pulsnitz, niedaleko Drezna. W 2016 r. zaginęła z dnia na dzień. Gdy siły koalicyjne po wielu miesiącach intensywnych walk, odbiły iracki Mosul z rąk dżihadystów, na Starym Mieście w tunelu podziemnym żołnierze odnaleźli grupę kobiet z bronią i ładunkami wybuchowymi. Wśród nich była poszukiwana Niemka.

Uczyła się j.arabskiego przed zniknięciem

Jej znajomi w rozmowie z mediami mówili, że przez zniknięciem, Linda zaczęła uczyć się języka arabskiego i nosić konserwatywne muzułmańskie stroje. Nastolatka powiedziała mamie, że idzie do znajomych i podrabiając wcześniej dokument, wypłaciła z banku dużą sumę pieniędzy i poleciała z Frankfurtu do Stambułu. Następnie przedostała się do Syrii i Iraku, gdzie według ustaleń, walczyła w szeregach ISIS.

Walka w szeregach ISIS

Kobieta trafiła do irackiego aresztu i grozi jej teraz kara śmierci za walkę w szeregach islamskich terrorystów. Niemiecki dziennik „Der Spiegel” pisze, że udowodnienie przed sądem, że jest winna jest tylko formalnością. Władze w Berlinie starają się sprowadzić kobietę do kraju, jednak może to się okazać niemożliwe.

Grozi jej kara śmierci

„Der Spiegel” podaje, że Linda W. rozkleiła się, mówiąc, że „ma dość wojny, broni i hałasu”. Ponadto zatrzymana przez Irakijczyków skarży się na ranę postrzałową uda i kłopoty z kolanem.

Tak wygląda piekło Jazydek porwanych przez tzw. Państwo Islamskie:

Zobacz także

RadioZET.pl/DerSpiegel/Wpolityce.pl/strz