Zamknij

Niemowlę i 1,5-roczne dziecko porzucone na pustyni. "Okrucieństwo"

Bartłomiej Chudy
28.08.2022 09:28

Amerykańscy strażnicy graniczni odnaleźli na pustyni w Arizonie czteromiesięczne niemowlę i 18-miesięczne dziecko. Z ich ustaleń wynika, że małe dzieci zostały porzucone przez przemytników. "Niemowlę nie dawało oznak życia. To okrucieństwo. Całe szczęście udało nam się zapobiec tragedii" - napisał szef miejscowego patrolu granicznego John R. Modlin.

Małe dzieci porzucone na pustyni w USA przez przemytników
fot. RINGO CHIU/AFP/East News, zdj. ilustracyjne

Małe dzieci odnaleziono na pustyni Sonora w południowej części Arizony. NBC News podało w sobotę, powołując się na agenta amerykańskich służb celnych i ochrony granic CBP, że porzucone dzieci znajdowały się niedaleko granicy z Meksykiem. Maleństwa były narażone na pewną śmierć.

Niemowlę i 1,5-roczne dziecko porzucone na pustyni. "Okrucieństwo"

"To jest okrucieństwo […]. Pochwalam naszych agentów za szybką reakcję na ten straszny incydent i na każdy incydent, w którym zagrożone jest życie migrantów" - skomentował w mediach społecznościowych John R. Modlin, szef patrolu granicznego w sektorze Tucson.

Wskazał, że na odnalezione niemowlę nie dawało z początku oznak życia. "Dzieci miały 4 miesiące i 18 miesięcy. Strażnicy stwierdzili, że niemowlę nie reaguje, ale na szczęście udało nam się zapobiec tragedii. Nie można lekceważyć bezduszności przemytników" – dodał szef jednostki strażników granicznych USA w sektorze Tucson.

RadioZET.pl/Twitter