Zamknij

Nietypowe odkrycie angielskiej policji. Hodowla marihuany w schronie nuklearnym

Redakcja
24.02.2017 12:34

Angielscy policjanci odkryli tysiące roślin konopi indyjskich o łącznej wartości ponad jednego miliona funtów. Co ciekawe, plantacja znajdowała się w podziemnych bunkrze nuklearnym wybudowanym w 1980 roku.

Marihuana
fot. Pixabay

Sześciu mężczyzn w wieku od 15 do 45 lat zostało aresztowanych po policyjnym nalocie na RGHQ Chilmark w Wiltshire. Schron ten miał chronić urzędników państwowych i dostojników w przypadku ataku nuklearnego.

- W budynku istniało niemal 20 pokoi rozłożonych na dwóch piętrach. Prawie każde pomieszczenie zostało przekształcone w fabrykę hurtowej produkcji konopi indyjskich - powiedział Inspektor Paul Franklin.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Trójka mężczyzn została zatrzymana po opuszczeniu schronu. To od nich mundurowi wzięli klucze, aby dostać się do wnętrza budynku. Na miejscu zastali kolejne trzy osoby, które nie miały stałego adresu zameldowania i twierdziły, że pracują jako ogrodnicy.

Zobacz także

Odnalezionym wewnątrz schronu mężczyznom postawiono zarzuty produkcji konopi. Pozostali odpowiedzą także za przestępstwo handlu ludźmi.

To nie pierwszy raz, kiedy służby odkrywają hodowlę plantacji marihuany w nietypowych miejscach. Dwa lata temu mężczyzna został skazany na dwa i pół roku więzienia za uprawę konopi indyjskich w militarnym kompleksie Drakelow. W 2016 angielska policja znalazła co najmniej 1000 roślin konopi w luksusowych sypialniach wiejskich posiadłości nieopodal Cambridgeshire.

RadioZET.pl/SkyNews/DG