Zamknij

Niezaszczepieni nie będą mogli wyjechać z kraju. Tak walczą z epidemią

PAP
03.05.2021 20:09
Hawalli
fot. Asad /Xinhua News/East News

Od 22 maja niezaszczepieni obywatele nie będą mogli odbyć podróży zagranicznych - podało w poniedziałek Ministerstwo informacji Kuwejtu. Decyzja nie dotyczy jednak grup wiekowych, które na razie nie mogą być szczepione.

W oświadczeniu, w którym poinformowano o tym, że niezaszczepieni nie będą mogli wyjechać z Kuwejtu, podano również, że granice pozostaną zamknięte dla wszystkich poza obywatelami kraju. Już 10 dni wcześniej zawieszono wszystkie loty z Indii w związku z szerzeniem się nowego - indyjskiego wariantu koronawirusa.

W porównaniu do innych państw Zatoki Perskiej akcja szczepień przebiega stosunkowo wolno. Według zestawienia Our World in Data, jak dotąd zaszczepiono tam ok. 20 proc. mieszkańców, podczas gdy np. w Bahrajnie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich - niemal połowę. Jak donosi Euronews, problemy z uzyskaniem szczepionki mają imigranci, którzy stanowią aż ok. 70 proc. z ponad 4 mln mieszkańców kraju.

Państwo od początku roku mierzy się z drugą falą pandemii, a od marca liczba nowych zakażeń utrzymuje się tam na poziomie 1,3-1,5 tys. dziennie. 

RadioZET.pl/PAP