Zamknij

Niezwykły prezent od Trumpa dla obywateli USA. Warty 1,5 biliona dolarów

Redakcja
07.11.2017 23:49
Niezwykły prezent od Trumpa dla obywateli USA. Warty 1,5 biliona dolarów
fot. Archiwum RadioZET.pl

Niespodziewany prezent na święta mogą dostać Amerykanie od swojego prezydenta. Jeśli wejdzie w życie proponowana przez Trumpa obniżka podatków dla rodzin i przedsiębiorców, w ich kieszeniach może zostać o 1,5 biliona dolarów więcej. Takiego wydarzenia nie było od czasów Ronalda Reagana.

Izba Reprezentantów zgłosiła już gotowy projekt reformy, według której odpis od podatku na dziecko wzrośnie o 600 dolarów. Podatek dla firm ma zostać obniżony z 35 proc. do 20, oraz zredukowana ma zostać stawka podatku dochodowego od osób fizycznych (z 7 proc. do 4 proc.).

Uproszczenie i zmniejszenie podatków

Na uproszczeniu systemu podatkowego mogą skorzystać miliony Amerykanów. – Wypełnianie podatków będzie tak łatwe, że będzie można to zrobić nawet na pocztówce – mówi Paul Ryan, spiker w Izbie Reprezentantów, który dodaje, że dzięki temu wzbogaci się przede wszystkim zanikająca w USA klasa średnia.

Mniej w skarbie państwa, więcej w kieszeniach obywateli

Donald Trump liczy, że jego pomysł uda się wprowadzić w życie jeszcze przed Bożym Narodzeniem. – Naprawdę wierzę, że zrobimy to przed Gwiazdką. Uważam, że to będzie jeden z najlepszych świątecznych prezentów – mówi prezydent USA.

Zagłosuj

Uważasz, że na obniżeniu podatków skorzysta klasa średnia i mniej zamożna?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/nczas.com/strz