Zamknij

Niezwykły protest kobiet podczas wyborów Miss Peru. To trzeba zobaczyć [WIDEO]

Redakcja
01.11.2017 13:19
Niezwykły protest kobiet podczas wyborów Miss Peru. To trzeba zobaczyć [WIDEO]
fot. Twitter/AJ+

Pewnie nikt spoza Peru nie dowiedziałby się o wyborach miss w tym kraju, gdyby uczestniczki konkursu piękności razem nie zaprotestowały przeciwko przemocy wobec kobiet. To trzeba zobaczyć!

Zagłosuj

Podoba ci się taka forma protestu?

Liczba głosów:

29 października w Peru odbywały się ogólnokrajowe wybory miss. Gdy doszło do etapu, w którym uczestniczki miały stanąć na scenie i mówiąc do mikrofonu podać swoje wymiary, zamiast tego Peruwianki zrobiły coś, czego nikt się nie spodziewał.

Kreatywny protest

Zamiast słynnego „90-60-90” publiczność i miliony widzów przed telewizorami usłyszeli dane na temat przemocy wobec kobiet. – Nazywam się Camila Canicoba i reprezentuję region Limy. Moje wymiary to: 2202 zgłoszone zabójstwa kobiet w ciągu ostatnich 9 lat w moim kraju – powiedziała pierwsza z kandydatek.

Wybory Miss Peru 2018

Jej rywalki nie były gorsze. – Nazywam się Melina Machuca, reprezentuję region Cajamarca. Moje wymiary to: więcej niż 80 proc. kobiet w moim mieście cierpi z powodu przemocy – powiedziała kolejna.

Publiczność zachwycona

Publiczność na początku wydawała się być mocno zaskoczona, lecz po kilku sekundach po sali rozniósł się głośny aplauz. – Nazywam się Luciana Fernandez i reprezentuję miasto Huánuco. Moje wymiary to: 13 tys. dziewczynek doświadcza przemocy seksualnej w naszym kraju – powiedziała jedna z pretendentek do Miss Peru 2017.

Przemoc wobec kobiet jest dużym problemem w krajach Ameryki Południowej. Kandydatkom do tytułu miss gratulujemy kreatywności i odwagi. Tak trzymać.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/Twitter/strz