Zamknij

22-latka zaatakowana i zgwałcona w kościele. Trzy dni później zmarła

02.06.2020 12:22
Uwaila Vera Omozuwa
fot. Uwaila Vera Omozuwa

22-letnia Uwavera Omozuwa z Nigerii nie żyje. Studentka została zaatakowana i zgwałcona w kościele. Trzy dni później zmarła w szpitalu. 

Do brutalnego gwałtu na 22-latce doszło w mieście Benin. Studentka została zaatakowana w kościele Odkupionego Chrześcijańskiego Kościoła Bożego (chrześcijański wolny Kościół protestancki o charakterze ewangelikalnym nurtu zielonoświątkowego, z siedzibą w Nigerii) - podaje CNN.

22-letnia Uwavera Omozuwa była członkinią kościelnego chóru. W trakcie pandemii koronawirusa przychodziła do świątyni się uczyć. Codziennie odbiera klucz od proboszcza i zwraca go po zakończeniu nauki - relacjonuje rzecznik lokalnej policji. 

Nigeria. 22-letnia studentka zgwałcona w kościele 

Zakrwawioną i półnagą studentkę odnaleziono w środę, 27 maja. Młoda kobieta została przetransportowana do szpitala, gdzie lekarze przez trzy dni walczyli o jej życie. W sobotę, 30 maja lekarz stwierdził zgon. 

Moja córka była bardzo miła, bardzo inteligentna i zdyscyplinowana. Właśnie świętowaliśmy jej przyjęcie na uniwersytet

- powiedział w rozmowie z CNN ojciec 22-latki. 

Rzecznik policji w wydanym oświadczeniu opisał śmierć studentki jako „brutalny atak” w oświadczeniu i zapewnił, że śledczy w szybkim tempie doprowadzą sprawców bezdusznego czynu przed wymiar sprawiedliwości. 

Zobacz także

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/CNN