Zamknij

Nigeria. Zawalił się 3-piętrowy budynek, w którym była szkoła. Zginęło co najmniej 8 dzieci [AKTUALIZACJA]

Mikołaj Pietraszewski
13.03.2019 15:17

Trwa akcja ratunkowa na miejscu zawalonego w środę budynku w mieście Lagos w Nigerii. Służby ratownicze potwierdziły, że pod gruzami znajduje się wiele osób, w tym uczniowie. BBC podaje, że zginęło co najmniej ośmioro dzieci.

Nigeria
fot. AP/Associated Press/East News

Świadkowie relacjonują, że do tej pory spod gruzów udało się wydobyć kilkadziesięcioro dzieci, które przewieziono do szpitala. - Według nas wiele osób, w tym dzieci, jest uwięzionych - powiedział rzecznik regionalnego oddziału Krajowej Agencji Zarządzania Kryzysowego Ibrahmi Farinloye.

Wcześniej lokalne media podały, że pod gruzami trzypiętrowego budynku może być nawet setka uczniów.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 10 na wyspie Lagos. Na najwyższym piętrze znajdowała się prywatna szkoła podstawowa. Resztę budynku zajmowały mieszkania.

Nie wiadomo, co było przyczyną zawalenia się budynku. Jak zauważa Reuters, ze względu na niską jakość materiałów budowlanych oraz nieprzestrzeganie regulacji w Nigerii często dochodzi do takich katastrof.

Korespondent agencji Reutera informuje, że na miejsce katastrofy przybyły setki osób, które obserwują akcję ratowniczą. Przypomnijmuy, że aglomerację Lagos w południowo-zachodniej Nigerii - miasta, które do 1991 roku było stolicą tego kraju - zamieszkuje obecnie ponad 20 mln ludzi.

RadioZET.pl/PAP/Twitter/Facebook/MP