Zamknij

Nocny atak w Białej Cerkwi pod Kijowem. Rosjanie użyli dronów kamikadze

05.10.2022 06:56

W nocy z wtorku na środę Rosjanie zaatakowali rejon miasta Biała Cerkiew pod Kijowem. Według obwodowej administracji wojskowej do ataku wykorzystano irańskie drony kamikadze. Doszło do pożaru infrastruktury, co najmniej jedna osoba została ranna.

Atak w Białej Cerkwi
fot. Google Maps, Nexta

Pierwsze doniesienia o wybuchach w Białej Cerkwi w obwodzie kijowskim pojawiły się około godziny 2:01 czasu kijowskiego. Mieszkańcy mieli usłyszeć charakterystyczny odgłos lotu irańskich dronów, które przypominają brzęczenie motoroweru. 

Wojna w Ukrainie. Atak Rosji na Białą Cerkiew koło Kijowa

Szef obwodowej administracji wojskowej Ołeksij Kułeba poinformował na Telegramie o powtarzającej się serii eksplozji. "Według wstępnych danych miasto zostało zaatakowane przez samobójcze drony. W rezultacie urządzenia infrastruktury zapaliły się. Jedna osoba została ranna" – przekazał Kułeba. Dodał, że na miejscu pracują służby ratunkowe. Nie ustalono jeszcze rozmiaru zniszczeń ani liczby ewentualnych ofiar.

"Przyjaciele. Wróg uderzył w nasze miasto. Póki trwa alarm, proszę o pozostanie w schronie. Mieszkańcy mieszkający w pobliżu epicentrum pożaru - niech nie podchodzą do okien i nie otwierają ich w żaden sposób do czasu ugaszenia pożaru" – napisał burmistrz Białej Cerkwi Gienadij Dikij.

RadioZET.pl/PAP