Zamknij

Morze pochłonęło osiem domów. Przerażające nagranie trafiło do sieci

04.06.2020 20:55
Alta Norwegia
fot. Twitter Screnn/Jan Fredrik Drablos

Na północy Norwegii w mieście Alta nagle do morza osunął się kawałek lądu, na którym stało 8 domów. Przerażające nagranie można obejrzeć w internecie. 

Moment osunięcia się kawałka lądu do morza nagrał jeden z mieszkańców. Chwilę wcześniej opuścił swój dom. Nikt z mieszkańców nie został ranny.

Kawałek lądu z domami osunął się do morza

Do tego zdarzenia doszło w środę, 3 czerwca po południu. Kawałek lądu, który osunął się do morza, był szeroki na około 600 metrów i mierzył około 40 metrów wysokości.

Zobacz także

Ostrzeżenie mieszkańcy dostali dzień wcześniej. Władze poinformowały, że może dojść do osunięcia ziemi, po tym, jak zauważono pęknięcie na drodze. Niektórzy jednak mimo ostrzeżeń zostali w domu. Jak powiedział Jan Egil Bakkeby, który został w swoim lokum — razem z żoną mieli obawy, ale nie wierzyli, że cały budynek może wylądować w morzu — informuje portal Fakt.

Zobacz także

W sieci pojawiło się nagranie z tego wydarzenia. Jest autorstwa wcześniej wspomnianego Jana. Mężczyzna uciekł z domu po tym, jak usłyszał dziwne dźwięku w środku, a następnie zobaczył palący się kabel od zasilania. Wtedy uciekł na pobliskie wzgórze.

Ewakuacja mieszkańców trwała kilka godzin. Nikt nie doznał obrażeń. Do morza wpadł tylko pies. Pupil umiał pływać, jemu także nic się nie stało.

RadioZET.pl/Fakt