Zamknij

Nie żyje Polak znaleziony w garażu w Oslo. Czy padł ofiarą zabójstwa?

Redakcja
14.03.2018 13:22
Norwegia
fot. Wikimedia.Commons

Polak odnaleziony w nocy z niedzieli na poniedziałek w garażu na przedmieściach w Oslo zmarł w jednym z tamtejszych szpitali. Policja bada przyczyny jego śmierci i to, czy miała ona związek z gangsterskimi porachunkami, które miały miejsce w okolicy.

O sprawie jako pierwszy poinformował portal mojanorwegia.pl. 30-latka znalazł w garażu jednego z bloków w dzielnicy Sondre Nordstrand jeden z przechodniów. Polak szybko został przewieziony do szpitala Ulleval. Jego stan określano jako ciężki i niestety we wtorek podano informację o jego śmierci.

Śledczy ustalają teraz dokładnie okoliczności śmierci mężczyzny. Jeden z tropów prowadzi do porachunków grup przestępczych, które feralnej nocy miały miejsce w okolicy. Policja zaznacza, że nasz rodak nie miał bezpośredniego związku ze strzelaniną — mógł być po prostu jej przypadkową ofiarą.

Na razie nikt w tej sprawie nie został zatrzymany ani nie usłyszał zarzutów. Śledztwo prowadzone jest w sprawie zabójstwa. Stołeczna policja zaapelowała o pomoc i zgłaszanie się wszystkich osób, które mogą posiadać jakąkolwiek wiedzą na temat ofiary bądź nocnych porachunków.

Zobacz także

RadioZET.pl/mojanorwega.pl/MP