Zamknij

Atak w Norwegii, mężczyzna strzelał z łuku. Są zabici i ranni

13.10.2021 21:05
atak w Norwegii
fot. HAKON MOSVOLD LARSEN/AFP/East News

W Norwegii w mieście Kongsberg, położonym 85 kilometrów na zachód od Oslo, doszło do ataku - informuje Reuters. Kilka osób nie żyje, wiele jest rannych. Świadkowie mówią, że napastnik strzelał z łuku.

Sprawca został zatrzymany. - Z informacji, które posiadamy, wynika, że ta osoba działała sama – powiedział dziennikarzom komendant policji Oeyvind Aas, cytowany przez agencję Reuters.

Atak w Norwegii. Napastnik strzelał z łuku

Policjant przekazał, że "kilka osób zostało rannych, a kilka nie żyje". Odmówił komentarza na temat liczby ofiar. 

Według funkcjonariuszy ataki miały miejsce na „dużym obszarze” Kongsberg, gminy w południowo-wschodniej Norwegii, liczącej około 28000 mieszkańców. Zapytany, czy sytuacja jest traktowana jako terroryzm, oficer prasowy norweskiej policji odpowiedział, że „jeszcze jest za wcześnie, aby to stwierdzić”.

Na razie nie ma doniesień o motywach. Lokalne media doniosły o dużej akcji ratunkowej w mieście, z udziałem uzbrojonej policji, dwóch helikopterów i kilkunastu karetek pogotowia.

Policja przekazała, że minister sprawiedliwości i bezpieczeństwa publicznego Norwegii Monica Maeland otrzymała aktualne informacje i uważnie monitoruje sytuację.

RadioZET.pl/Reuters/The Guardian/CNN

C