Zamknij

Dwie osoby ranne po ataku nożownika. "Zakrwawione ofiary wybiegły zza sklepu"

PAP
20.05.2022 15:00

Dwie osoby zostały ugodzone nożem w miejscowości Nore leżącej w dolinie Numedal w południowo-wschodniej części Norwegii - przekazała w piątek lokalna policja. Początkowo władze informowały, że w ataku ucierpiały co najmniej cztery osoby.

policja
fot. STIAN LYSBERG SOLUM/AFP/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Sprawcą piątkowego ataku w Nore w południowo-wschodniej Norwegii okazał się Syryjczyk, który ostrym przedmiotem ranił swoją żonę i innego mężczyznę. Sam również odniósł obrażenia - poinformowała policja, która jako motyw wskazała rodzinną kłótnię. - Pierwszą ofiarą była żona sprawcy. Nie ma już zagrożenia dla innych osób - przekazał rzecznik policji.

Sprawca został najpierw zatrzymany przez świadków ataku, m.in. przez uczniów pobliskiego liceum. Początkowo władze informowały, że w ataku ucierpiały co najmniej cztery osoby.

Atak nożownika w Norwegii. Na miejscu pogotowie i policja

Norweski nadawca TV2 przekazał, że na miejscu zdarzenia pojawiło się kilka karetek pogotowia, liczne samochody policyjne i pogotowie lotnicze. Stacja zacytowała relację świadka zdarzenia, który powiedział, że zakrwawione ofiary wybiegły zza sklepu spożywczego.

Miejscowość Nore leży niedaleko Oslo, blisko Kongsberga, gdzie w październiku ubiegłego roku 5 osób zmarło, a 4 zostały ranne w wyniku ataku Duńczyka Espena Andersena Brathena, uzbrojonego w łuk i białą broń.

W procesie, który rozpoczął się w tym tygodniu, przyznał się do winy. Brathenowi postawiono 11 zarzutów usiłowania zabójstwa.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP