Zamknij

Norweskie miasto wprowadza godzinę policyjną. Obejmie dzieci w wieku poniżej 15 lat

Redakcja
19.04.2018 14:40
Norweskie miasto wprowadza godzinę policyjną. Obejmie dzieci w wieku poniżej 15 lat
fot. Facebook/Politiet i Værnesregionen

Policja w norweskim Trøndelag wprowadza godzinę policyjną. Nowe przepisy będą dotyczyły każdego nastolatka poniżej 15. roku życia. Ma to pomóc w zmniejszeniu liczby aktów wandalizmu, włamań, kradzieży i podpaleń, o które podejrzewa się nieletnich przestępców.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

W marcu br. w norweskiej miejscowości Stjørdal odnotowano wzrost kradzieży, podpaleń i aktów wandalizmu. Svein Erik Gjølmesl z miejscowej policji poinformował, że policja zadecydowała o zwiększeniu kontroli nad nieletnimi dziećmi. Ustawa o policji pozwala funkcjonariuszom na przekazywanie do domu nieletnich poniżej 15. roku życia, którzy po godzinie 22 znajdują się w miejscach publicznych.

— Nie możemy pozwalać, żeby takie rzeczy działy się w naszym społeczeństwie. Dlatego będziemy interweniować, gdy dostrzeżemy niepokojące zachowania u młodzieży poniżej 15. roku życia — mówi oficer policji Svein Erik Gjølmesli, który swój apel do rodziców opublikował na Facebooku.

Godzina policyjna w Norwegii

Oficer policji zapowiedział, że w przyszłości godzina policyjna może objąć nastolatków poniżej 18. roku życia. — Możemy polecić młodzieży i rodzicom spotkanie na posterunku policji, aby zapobiec kolejnym przestępstwom — powiedział Gjølmesli.

Zobacz także

RadioZET.pl/Polsat News/DG